به وب سایت شرکت دارو سازی تهران شیمی خوش آمدید.
Wave Wave Wave

ایبوپین ®

نام برند

ایبوپروفن

نام ژنریک

قرص ۴۰۰ میلی گرم

شکل و دوز دارو

تسکین دهنده درد ، ضد التهاب و تب بر

کاربرد درمانی

راهنمای علمی دارو

این دارو جهت درمان بیماری فعلی شما تجویز شده، لذا از مصرف آن در موارد مشابه یا توصیه مصرف آن به دیگران خودداری کنید.
راهنمایی های عمومی
قبل از مصرف این دارو، در موارد زیر با پزشک مشورت کنید : - در صورت داشتن سابقه حساسیت به این دارو یا داروهای دیگر مانند آسپیرین، کترولاک، اکسی فن بوتازون، دیکلوفناک، ناپروکسن و سایر غذاها، مواد محافظ و رنگها - در صورت مصرف هر نوع دارویی - در صورت داشتن سابقه هر نوع بیماری - در صورت پیروی از رژیم خاص غذایی مانند رژیم حاوی سدیم و یا قند پایین.
مصرف در بارداری و شیردهی
مصرف این دارو در دوران بارداری باید با نظر پزشک صورت گیرد. مصرف این دارو در دوران شیردهی مانعی ندارد.

هشدارها

– در صورتیکه دارو را جهت درمان التهاب مفاصل به مدت طولانی مصرف می کنید حتما روند درمان را با پزشک در میان بگذارید.
– در صورت مصرف نابجای الكل حتما به پزشک اطلاع دهید.
– آسپیرین و استامینوفن را همراه با این دارو بیشتر از چند روز مصرف نکنید. کترولاک را با این دارو مصرف نکنید مگر اینکه پزشک تجویز کرده باشد.
– مصرف این دارو ممکن است در بعضی افراد سبب گیجی، خواب آلودگی، تاری دید، مشکلات بینایی و یا کاهش سطح هوشیاری شود بنابراین قبل از هرگونه اقدامی مانند رانندگی که نیاز به هوشیاری کامل دارد واکنش بدن را ارزیابی کنید.
– در صورت بروز علائم شبيه آنفلوانزا (تب، لرز، درد عضلانی) قبل از ایجاد بثورات جلدی یا بطور همزمان با آن به پزشک مراجعه گردد.
– در صورتیکه همزمان با مصرف ایبوپین به معده درد و دل درد شدید، سیاه و تیره شدن مدفوع، تهوع شدید و مداوم، ترش کردن یا سوء هاضمه، استفراغ خون یا موادی شبیه دانه های قهوه مبتلا شدید مصرف دارو را قطع کرده و سریعا با پزشک مشورت کنید.
– بعضی افراد با مصرف این دارو نسبت به نور خورشید حساس می شوند بنابراین تا جایی که ممکن است باید از قرار گیری در معرض نور خورشید اجتناب کرد و از کرمهای ضد آفتاب با ۱۵ = SPF با بالاتر استفاده کرد.
– اگر این دارو به منظور کاهش تب مصرف می شود در صورتیکه بعد از سه روز بیماری برگشت و با بدتر شد با پزشک مشورت کنید.
– دارو را بیشتر و یا مدت طولانی تر از آنچه تجویز شده مصرف نکنید و دوره درمان را کامل کنید.

عوارض جانبی

هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است دارای یکسری عوارض جانبی نیز باشد اگر چه تمامی این عوارض ممکن است در یک فرد بروز نکند ولی در صورت بروز هر یک از آنها با پزشک خود مشورت کنید.
عوارضی که در صورت بروز باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید:
غش، تنفس سریع و نامنظم، تپش قلب سریع و نامنظم، ورم زیاد در صورت، پلکها، دهان، لبها و زبان، تنفس کوتاه و با زحمت، خس خس و سنگینی سینه، سردرد و بثورات جلدی
عوارضی که در حین مصرف دارو بدن با آنها تطابق پیدا می کند ولی در صورت تداوم و یا تشدید نیاز به توجه پزشکی دارند:
دل درد و معده درد، اسهال، سرگیجه، خواب آلودگی، گیجی، سردرد، ترش کردن، سوء هاضمه، تهوع، استفراغ، طعم تلخ یا تغییر طعم ها، نفخ یا یبوست کاهش یا از دست دادن اشتها، تپش قلب، گرگرفتگی، احساس ناخوشی و مریضی، افزایش حساسیت چشم ها و پوست به نور، افزایش تعریق، خشکی دهان، عصبی شدن، گرفتگی عضلات، اشکال در خوابیدن، کاهش وزن بدون دلیل و خستگی و ضعف غیر معمول.

نحوه صحیح مصرف دارو

مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ولی مقدار مصرف معمول این دارو به شرح زیر است:

دوز فراموش شده

در صورت فراموش کردن یک نوبت از دارو به محض به یاد آوردن سریعا آن را مصرف نموده و در صورتیکه تقریبا زمان نوبت بعدی فرا رسیده بود از خوردن آن صرف نظر کرده مطابق قبل دارو را مصرف کنید و مقدار آن را دو برابر نکنید.

نحوه صحیح مصرف دارو

– قرص ایبوپین یا ایبوپروفن تهران شیمی را همراه با یک لیوان پر از آب مصرف کنید.
– دارو را همراه با غذا مصرف کنید.

مقدار صحیح مصرف دارو

مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ولی مقدار مصرف معمول این دارو به شرح زیر می باشد:
– بعنوان ضد درد و کرامپهای قاعدگی؛
بزرگسالان: ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم هر ۴ تا ۶ ساعت. مقدار مصرف دارو نباید از ۱۲۰۰ میلی گرم در روز تجاوز کند. ضد تب
بزرگسالان: ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم هر ۴ تا ۶ ساعت. مقدار مصرف نباید از ۱۲۰۰میلی گرم در روز تجاوز کند.
کودکان ۶ ماه تا ۱۲ سال: مقدار داروی لازم توسط پزشک اندازه گیری می شود برای تب پایین تر از ۳۹/۲ درجه سانتیگراد مقدار ۵ میلی گرم برای هر کیلو گرم وزن بدن و برای تب بالاتر از ۳۹/۲ درجه سانتیگراد مقدار ۱۰ میلی گرم برای هر کیلوگرم وزن بدن. هر ۶ تا ۸ ساعت. (حداکثر مقدار مصرف روزانه ۴۰ میلی گرم برای هر کیلو گرم وزن بدن بیشتر نباشد.)
– جهت التهاب مفاصل (آرتریت)
بزرگسالان: ابتدا ۱۲۰۰ تا ۳۲۰۰ میلی گرم در روز که در ۳ تا ۴ دوز منقسم مصرف شود بعد از تثبیت وضعیت، پزشک می تواند مقدار دارو را کاهش دهد.
کودکان ۶ ماه تا ۱۲ سال: مقدار دارو بر اساس وزن بدن اندازه گیری می شود ابتدا ۳۰ تا ۴۰ میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن در روز که در ۳ تا ۴ دوز منقسم مصرف می شود. در صورت نیاز پزشک می تواند این دارو را تا ۵۰ میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن افزایش دهد و پس از بهبود وضعیت مقدار دارو را کاهش دهد.

قبل از مصرف این دارو در صورت داشتن سابقه حساسیت، هر نوع بیماری و مصرف هر نوع دارو با پزشک مشورت کنید.
Close
Compare
Wishlist 0
Open Wishlist Page Continue Shopping