به وب سایت شرکت دارو سازی تهران شیمی خوش آمدید.
Wave Wave Wave

جاردیپا ®

نام برند

امپاگلیفلوزین

نام ژنریک

قرص ۲۵ میلی گرم

شکل و دوز دارو

کنترل کننده قند خون در مبتلایان به دیابت نوع دو

کاربرد درمانی

راهنمای علمی دارو

این دارو برای درمان بیماری فعلی شما تجویز شده است. لذا از مصرف آن در موارد مشابه و یا توصیه آن به دیگران خودداری کنید.
راهنمایی های عمومی
قبل از مصرف این دارو، در موارد زیر با پزشک مشورت کنید: • درصورت داشتن حساسيت به اين دارو، مواد ديگر مانند غذاها، مواد محافظ و رنگها • در صورت شيردهی، بارداری و يا تصميم به باردار شدن • در صورت ابتلا هر نوع بیماری به خصوص اختلال کلیوی شدید و دیالیز • در صورت مصرف هر نوع دارو
مصرف در بارداری و شیردهی
در صورت باردار بودن یا تصمیم به بارداری پزشک خود را مطلع سازید. همچنین مصرف این دارو در دوران بارداری و شيردهی باید تحت نظر پزشك متخصص صورت گیرد.

هشدارها

  • دارو را کاملا مطابق دستور پزشک مصرف نمایید.
  • مصرف این دارو باعث بالا رفتن احتمال شکستگی استخوان می شود؛ بنابراین بیماران دارای پوکی استخوان باید از مصرف این دارو اجتناب کنند.
  • مصرف این دارو می تواند خطر ابتلا به عفونت دستگاه تناسلی را افزایش دهد؛ بنابراین در بیماران با سابقه عفونت می بایست با احتیاط مصرف شود.
  • مصرف این دارو می تواند در افراد سالخورده، بیماران دارای اختلالات کلیوی، بیماران دارای فشار خون پایین و افرادی که داروهای مدر استفاده می کنند، سبب افت فشار خون شود.
  • مصرف این دارو می تواند منجر به بالا رفتن هموگلوبین/ هماتوکریت شود؛ بنابراین در بیماران با هماتوکریت بالا می بایست با احتیاط مصرف شود.
  • مصرف این دارو می تواند منجر به کتواسیدوز در بیماران دیابت نوع اول و دوم شود. در صورت مشاهده تهوع، استفراغ، درد شکمی، بی قراری و یا کوتاهی تنفس می بایست سریعا پزشک خود را مطلع ساخته و مصرف دارو را به صورت موقت یا دائم متوقف کنند.
  • مصرف این دارو می تواند منجر به عفونت جدی دستگاه ادراری شود.

 

عوارض جانبی

هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممكن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نيز شود. اگر چه همه این عوارض در یک فرد ديده نمی‌شود، در صورت بروز عوارض زير با پزشك يا داروساز مشورت نمايید.
عوارضی که در صورت بروز باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید:
ادرار تیره یا خونی، تغییر در رنگ یا مقدار ترشحات واژن، احساس سوزش و درد در هنگام دفع ادرار، تکرر ادرار، خارش یا قرمزی واژن، کمر درد، عفونت دستگاه ادراری
عوارضی که در حین مصرف دارو بدن با آنها تطابق پیدا می کند ولی در صورت تداوم و یا تشدید نیاز به توجه پزشکی دارند:
تهوع، افزایش LDL کلسترول، افزایش تشنگی، افت قند خون شدید، سرگیجه و سر درد

مقدار و نحوه صحیح مصرف دارو

مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ولی مقدار مصرف معمول این دارو به شرح زیر است:

دوز فراموش شده

در صورت فراموش كردن يك نوبت دارو به محض به يادآوردن بلافاصله آن را مصرف كنيد ولی اگر تقريباً زمان نوبت بعدی فرا رسيده بود از مصرف آن صرف نظر كرده مطابق قبل دارو را مصرف كنيد و از دو برابر كردن مقدار مصرفی دارو پرهيز نماييد.

مقدار و نحوه صحیح مصرف دارو

مقدار مصرف هر دارو توسط پزشك تعيين مي گردد ولي مقدار مصرف معمول اين دارو به شرح زير است:

دوز رایج این دارو در بزرگسالان ۱۰ میلی گرم در روز می باشد ولی امکان افزایش دوز تا ۲۵ میلی گرم در روز مجاز می باشد.اين دارو را مي توان همراه يا بعد از غذا مصرف نمود.

قبل از مصرف این دارو در صورت داشتن سابقه حساسیت، هر نوع بیماری و مصرف هر نوع دارو با پزشک مشورت کنید.
Close
Compare
Wishlist 0
Open Wishlist Page Continue Shopping