به وب سایت شرکت دارو سازی تهران شیمی خوش آمدید.
Wave Wave Wave

دوپاگولین®

نام برند

کابرگولین

نام ژنریک

قرص ۱ میلی گرم

شکل و دوز دارو

مهارکننده ترشح پرولاکتین

کاربرد درمانی

راهنمای علمی دارو

این دارو جهت درمان بیماری فعلی شما تجویز شده، لذا از مصرف آن در موارد مشابه یا توصیه مصرف آن به دیگران خودداری کنید.
راهنمایی های عمومی
قبل از مصرف این دارو، در موارد زیر با پزشک مشورت کنید: • در صورت داشتن حساسيت به اين دارو و مواد ديگر مانند غذاها، مواد محافظ و رنگ ها • در صورت شيردهي، بارداري و يا تصميم به باردار شدن • در صورت ابتلا یا سابقه هر نوع بیماری به خصوص بیماری قلبی- عروقی، فشار خون كنترل نشده، پره اکلامپسی، فشار خون بارداری (اکلامپسی) ، اختلال دریچه قلبی و بیماری کبدی
مصرف در بارداری و شیردهی
مصرف این دارو در دوران بارداری توصیه نمی شود مگر اینکه منافع مصرف آن در برابر مضرات آن سنجیده شود. به دلیل ترشح دارو در شیر، در دوران شیردهی نباید مصرف شود.

هشدارها

  • به دليل احتمال بروز افت فشار خون وضعيتي، به بيمار توصيه مي شود تا از تغيير وضعيت ناگهاني از نشسته به ايستاده و يا از خوابيده به نشسته اجتناب نمايد.
  • مصرف این دارو در بیماران با مشکلات کبدی با احتیاط و تحت نظر پزشک انجام شود.
  • مصرف اين دارو ممكن است موجب ايجاد گيجي و يا خواب آلودگي گردد. لذا حين مصرف اين دارو از انجام كارهاي دقيق و پرخطر كه نياز به هوشياري كامل دارند مانند رانندگي بپرهيزيد.
  • بيماراني كه تحت درمان طولاني مدت با اين دارو قرار دارند بايد به صورت دوره اي تحت ارزيابي قلبي- عروقي قرار بگيرند.

عوارض جانبی

هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است دارای یکسری عوارض جانبی نیز باشد اگر چه تمامی این عوارض ممکن است در یک فرد بروز نکند ولی در صورت بروز هر یک از آنها با پزشک خود مشورت کنید.
عوارضی که در صورت بروز باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید:
درد شکمی، سرگیجه، بی اشتهایی، ادم یا تورم، اختلالات بینایی، عدم تمرکز، افت فشار خون.
عوارضی که در حین مصرف دارو بدن با آنها تطابق پیدا می کند ولی در صورت تداوم و یا تشدید نیاز به توجه پزشکی دارند:
ضعف، یبوست، گیجی، سوء هاضمه، سردرد، تهوع، اسهال، خشکی دهان، بی خوابی، اختلالات ذهنی، خارش، خواب آلودگی، گرگرفتگی، درد عضلات یا مفاصل، دندان درد، استفراغ. در صورت بروز علائم حساسیت شدید نظیر راش، خارش، تورم (صورت، زبان و گلو)، گیجی و مشکل در تنفس، مصرف دارو قطع و سریعا به پزشک مراجعه کنید.

نحوه صحیح مصرف دارو

مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ولی مقدار مصرف معمول این دارو به شرح زیر است:

دوز فراموش شده

در صورت فراموش كردن يك نوبت دارو به محض به ياد آوردن بلافاصله آن را مصرف كنيد ولي اگر تقريباً زمان نوبت بعدي فرا رسيده بود از مصرف آن صرف نظر كرده مطابق قبل دارو را مصرف كنيد و از دو برابر كردن مقدار مصرفي دارو پرهيز نماييد.

مقدار صحیح مصرف دارو

مقدار مصرف در شروع درمان ۰٫۲۵ میلی گرم دو بار در هفته می باشد. مقدار دارو با توجه به سطح سرمی پرولاکتین ممکن است به ۱ میلی گرم دو بار در هفته افزایش پیدا کند.

در صورت مصرف اتفاقي بيش از مقدار توصيه شده سریعاً به پزشك و يا مراکز درماني مراجعه نمايید. علائم احتمالی مسموميت با اين دارو شامل تهوع و استفراغ، احساس سبکی سر، افت فشار خون وضعیتی، گیجی، توهم، اختلالات روانی و غش است.
Close
Compare
Wishlist 0
Open Wishlist Page Continue Shopping