به وب سایت شرکت دارو سازی تهران شیمی خوش آمدید.
Wave Wave Wave

پارانوپین ®

نام برند

استامینوفن کدئین

نام ژنریک

قرص (استامینوفن ۳۰۰ + کدئین ۲۰ میلی گرم)

شکل و دوز دارو

تسکین دهنده درد، ضد التهاب و تب بر

کاربرد درمانی

راهنمای علمی دارو

این دارو جهت درمان بیماری فعلی شما تجویز شده، لذا از مصرف آن در موارد مشابه یا توصیه مصرف آن به دیگران خودداری کنید.
راهنمایی های عمومی
قبل از مصرف این دارو، در موارد زیر با پزشک مشورت کنید: - در صورت داشتن سابقه حساسیت به این دارو، ضد دردهای مخدر و یا مواد دیگر مانند غذاها، رنگها و مواد محافظ. - در صورت مصرف الکل و یا داروهایی نظیر کاربامازپین، داروهای مضعف سیستم اعصاب مرکزی، ضد افسردگی، نالتروکسون و زيدوودین - در صورت ابتلا به بیماریهای مغزی، ضربه مغزی، کولیت، صرع، اختلالات روحی، آمفیزم، آسم، بیماریهای مزمن ریه، هپاتیت، اختلالات کبدی و کلیوی، کم کاری تیروئید، بزرگی پروستات، بیماری کیسه صفرا یا سنگ صفرا و بیماریهای قلبی
مصرف در بارداری و شیردهی
مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است.

هشدارها

  • مصرف دارو حتما با تجویز پزشک صورت گیرد.
  • در صورت مصرف طولانی مدت این دارو، روند پیشرفت و بهبودی باید توسط پزشک معالج بطور منظم بررسی شود.
  • مصرف این دارو ممکن است سبب خواب آلودگی و گیجی شود، لذا در هنگام مصرف این دارو از رانندگی و کار با وسایلی که نیاز به هوشیاری کامل دارند خودداری کنید.
  • در هنگام مصرف این دارو برخاستن سریع ممکن است موجب گیجی و احساس سبکی در سر شود به منظور کاهش این عارضه آهسته برخیزید.
  • چنانچه این دارو را مصرف می کنید قبل از هر گونه عمل جراحی یا درمان اورژانسی، به پزشک یا دندانپزشک خود اطلاع دهید.
  • در صورت مصرف طولانی مدت دارو، قطع مصرف باید با نظر پزشک معالج صورت پذیرد.

عوارض جانبی

هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز برخی عوارض ناخواسته گردد. گرچه کلیه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود ولی در صورت بروز هر یک از آنها با پزشک مشورت نمائید.
در صورت بروز هر یک از علائم زیر فورا به اورژانس مراجعه نمائید:
سردی بدن، سرگیجه شدید، تشنج، اسهال، گیجی و خواب آلودگی شدید، افزایش تعریق، کاهش فشار خون، تهوع و استفراغ مداوم، بی حسی شدید، کوچک شدن مردمک چشم، کوتاه شدن تنفس و تنگی نفس، تنفس آرام و غیر معمول، درد و کرامپ شکمی و کاهش ضربان قلب.
در صورت بروز هر یک از علائم زیر به پزشک مراجعه نمائید:
مدفوع سیاه و قیرگونه، وجود خون در ادرار، گیجی، درد و تکرر ادرار، توهم، ضربان قلب نامنظم، افسردگی، درد پشت و پهلو به صورت شدید، تورم صورت، حرکات غیر قابل کنترل ماهیچه ها، هيجان غیر معمول (به خصوص در بچه ها)، خونریزی غیر معمول و زردی پوست
عوارضی که به مرور و با تطبیق بدن با دارو از بین می روند ولی در صورت تداوم یافتن نیاز به توجه پزشکی دارند:
گیجی، احساس سبکی در سر، غش کردن، سرگیجه، تهوع و استفراغ، ضعف و خستگی غیر معمول، اختلالات بینایی، دوبینی، خشکی دهان، احساس ناخوشی و بیماری، از دست دادن اشتها، بی حسی، کابوس شبانه و بی خوابی

نحوه صحیح مصرف دارو

مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ولی مقدار مصرف معمول این دارو به شرح زیر است:

دوز فراموش شده

در صورت فراموش کردن یک نوبت از دارو، به محض بیاد آوردن آن را مصرف نموده ولی اگر تقریبا زمان نوبت بعدی فرا رسیده بود، از خوردن آن صرف نظر نموده و مقدار داروی مصرفی را دو برابر نکنید.

نحوه صحیح مصرف دارو

 کپسول و قرص را همراه با یک لیوان پر از آب میل نموده و از جویدن، خرد کردن، نصف کردن قرص ها و باز کردن کپسول ها خودداری نمایید.

 

مقدار صحیح مصرف دارو

  • بزرگسالان: ۱ تا ۲ قرص هر ۴ ساعت یکبار.
  • كودكان: مقدار مصرف بوسیله پزشک معالج تعیین می گردد. دوز فراموش شده در صورتی که یک نوبت از مصرف دارو را فراموش کردید به محض به یاد آوردن بلافاصله آن را مصرف کنید، ولی اگر تقریبا زمان نوبت بعدی فرا رسیده بود از مصرف آن صرف نظر کرده مطابق قبل دارو را مصرف کنید و مقدار آن را دو برابر نکنید.

مصرف مقادیر بیش از حد این دارو موجب تشنج، گیجی، بی حسی شدید، سرگیجه، خواب آلودگی شدید، اشکال در تنفس و ضعف شدید می شود که در صورت وقوع باید بیمار سریعا به بیمارستان منتقل گردد.
Close
Compare
Wishlist 0
Open Wishlist Page Continue Shopping