به وب سایت شرکت دارو سازی تهران شیمی خوش آمدید.
Wave Wave Wave

پیمودرم ®

نام برند

پیمکرولیموس

نام ژنریک

کرم موضعی ۱ %

شکل و دوز دارو

درمان اگزمای خفیف تا متوسط در کودکان و بزرگسالان

کاربرد درمانی

راهنمای علمی دارو

این دارو جهت درمان بیماری فعلی شما تجویز شده، لذا از مصرف آن در موارد مشابه یا توصیه مصرف آن به دیگران خودداری کنید.
راهنمایی های عمومی
قبل از مصرف این دارو، در موارد زیر با پزشک مشورت کنید - در صورت داشتن حساسیت به این دارو، مواد دیگر مانند غذاها، مواد محافظ و رنگها - در صورت شیر دهی، بارداری و یا تصمیم به باردار شدن. - در صورت ابتلا به هر نوع بیماری از جمله نقص سیستم ایمنی، اختلال ژنتیکی پوست، عفونت های باکتریایی یا ویروسی پوست (هرپس و آبله مرغان)، سرطان و بدخیمی های پوست، بیماری کلیوی - در صورت مصرف فرآورده های حاوی الکل و هر نوع دارو.
مصرف در بارداری و شیردهی
مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی فقط در مواردی که فوائد تجویز دارو بیشتر از خطرات احتمالی آن باشد، مجاز است.

هشدارها

مصرف این دارو برای دوره کوتاه مدت می باشد و استفاده مداوم از آن به صورت طولانی مدت توصیه نمی شود، ممکن است مصرف این دارو بعد از ایجاد وقفه، تکرار شود
– در صورتی که بعد از ۶ هفته از شروع درمان با این دارو، بهبودی در علائم و نشانه های بیماری مشاهده نشد، به پزشک خود اطلاع دهید.
– مصرف این دارو ممکن است موجب بروز علائمی در محل مورد استفاده از جمله سوزش، احساس سوزن سوزن شدن، درد و خارش پوست شود. این علائم موضعی طی چند روز شروع درمان با این دارو دیده می شود و با از بین رفتن زخم های ناشی از بیماری بهبود می یابد.
– در طول مصرف این دارو از قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور خورشید، لامپ های خورشیدی و اشعه ماوراء بنفش خودداری نمایید و از مصرف ضد آفتاب روی نواحی درمان شده، بپرهیزید. در صورتی که در معرض آفتاب قرار می گیرید، با استفاده از پوششی که تنگ نباشد، قسمت آسیب دیده را بپوشانید.
– این فرآورده را فقط روی پوست ناحیه آسیب دیده استفاده نمایید، از به کار بردن آن روی غشاهای مخاطی مانند چشم، بینی، دهان، واژن و مقعد و همچنین روی نواحی سرطانی پوست خودداری نمایید.
– از تماس این دارو با چشم و نواحی پوستی آلوده به عفونت باکتریایی و ویروسی فعال خودداری نمایید.
– از مصرف این فرآورده در کودکان کمتر از ۲ سال خودداری نمایید.

عوارض جانبی

هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است دارای یکسری عوارض جانبی نیز باشد اگر چه تمامی این عوارض ممکن است در یک فرد بروز نکند ولی در صورت بروز هر یک از آنها با پزشک خود مشورت کنید.
عوارضی که در صورت بروز باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید:
واکنش های شدید آلرژیک (کهیر، اختلال در تنفس، ادم صورت، لب ها، زبان و حلق)، سوزش شدید پوست، بروز علائم عفونت ویروسی پوست (زگیل، راش ها و زخم های پوستی غیر معمول، تاول، درد سوزشی یا احساس سوزن سوزن شدن)، بدتر شدن علائم پوستی، التهاب غدد و گلودرد، تب، لرز، بدن درد و علائم آنفلوانزا
عوارضی که در حین مصرف دارو بدن با آنها تطابق پیدا می کند ولی در صورت تداوم و یا تشدید نیاز به توجه پزشکی دارند:
احساس گرما در موضع درمان، سر درد، علائم سرما خوردگی (گرفتگی بینی و عطسه)، التهاب فولیکول مو، آکنه یا زگیل، احساس سوزش، سوزن سوزن شدن، یا درد در موضع درمانی (به ویژه در ۷ روز ابتدای درمان). درد شکم، درد عضلات، حساسیت به دما

نحوه صحیح مصرف دارو

مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ولی مقدار مصرف معمول این دارو به شرح زیر است:

دوز فراموش شده

در صورت فراموش کردن یک نوبت از دارو به محض به یاد آوردن سریعا آن را مصرف نموده و در صورتیکه تقریبا زمان نوبت بعدی فرا رسیده بود از مصرف آن صرف نظر کرده مطابق قبل دارو را مصرف کنید و مقدار آن را دو برابر نکنید.

نحوه صحیح مصرف دارو

دست های خود را بشویید و خشک کنید.
در تیوب را باز کنید و لایه نازکی از این دارو را فقط روی موضع تجویز شده بمالید(موضع مورد نظر، باید تمیز و خشک باشد).
در تیوب را ببندید. دست های خود را بعد از استفاده از کرم (در صورتی که موضع تحت درمان دست ها نباشد) بشویید. بلافاصله بعد از استفاده از کرم حمام نکنید. این عمل موجب شسته شدن کرم از روی پوست می شود. موضع تحت درمان را نباید با باند بپوشانید. در صورتی که در معرض آفتاب قرار می گیرید، با استفاده از پوششی که تنگ نباشد، قسمت آسیب دیده را بپوشانید.

مقدار صحیح مصرف دارو

یک لایه نازک از پماد را دوبار در روز روی محل به آرامی مصرف نمایید.

قبل از مصرف این دارو در صورت داشتن سابقه حساسیت، هر نوع بیماری و مصرف هر نوع دارو با پزشک مشورت کنید.
Close
Compare
Wishlist 0
Open Wishlist Page Continue Shopping